• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Blackfriar High-Heat Resistant Radiator Paint Black 0.25L

Blackfriar High-Heat Resistant Radiator Paint Black 0.25L

Compare
Top Coating, Radiators, Matte

·

Popularity

1896

in

Paint
From 3 payments of £4.95/mo. with
AD

From OnBuy

Blackfriar BF0520004F1 Heat Resistant Paint Black 250ml

Free shipping, 2-6 days
£21.12

Rapid Online

Blackfriar BF0520004F1 High-Heat Resistant Paint Black 250ml

Lowest price

·£3.99 shipping, 1-3 days
£14.87

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Bedec Multi Surface Wood Paint, Metal Paint Black 0.75L
Bedec Multi Surface Wood Paint, Metal Paint Black 0.75L
£18.99
£25.32/L
Bedec Multi Surface Wood Paint, Metal Paint Black 2.5L
Trending
Bedec Multi Surface Wood Paint, Metal Paint Black 2.5L
£42.99
£17.20/L
Rust-Oleum Gloss Finish 750 Radiator Paint 0.75L
Rust-Oleum Gloss Finish 750 Radiator Paint 0.75L
£23.99
£31.99/L
Ronseal Garden Wood Paint 0.75L
Trending
Ronseal Garden Wood Paint 0.75L
£9.69
£12.92/L
Bedec Multi Surface Wood Paint, Metal Paint Black 0.75L
Bedec Multi Surface Wood Paint, Metal Paint Black 0.75L
£18.99
£25.32/L
Rustins Quick Dry Black Matt Wood Paint, Metal Paint Black 0.5L
Rustins Quick Dry Black Matt Wood Paint, Metal Paint Black 0.5L
£9
£18.00/L
Bedec Multi Surface Plaster Facade Paint, Wood Paint, Radiator Paint, Concrete Paint, Metal Paint 0.75L
Bedec Multi Surface Plaster Facade Paint, Wood Paint, Radiator Paint, Concrete Paint, Metal Paint 0.75L
£18.99
£25.32/L

Product details

Lowest price for Blackfriar High-Heat Resistant Radiator Paint Black 0.25L is £14.87. This is currently the cheapest offer among 6 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameBlackfriar High-Heat Resistant Radiator Paint Black 0.25L
BrandBlackfriar
TypeRadiator Paint

Additional Info

Created at PriceRunner2018-08-07

Product Properties

Indoor/Outdoor UseIndoor, Outdoor
Manufacturer ColourBlack
Volume0.25 L
Primer/Top Coating/SprayTop Coating
Gloss LevelsMatte
Application SurfaceRadiators
ColourBlack

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.