• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Rustins Quick Dry Coloured Varnish Wood Protection Walnut 0.5L

Rustins Quick Dry Coloured Varnish Wood Protection Walnut 0.5L

Compare
Top Coating, Plaster, Wood, Concrete, Satin

·

Popularity

6248

in

Paint
From 3 payments of £4.33/mo. with
0.5 L£13.00
1 L£19.92
2.5 L£40.27
AD

From OnBuy

Rustins Quick Dry Varnish Teak 500ml

Free shipping, 2-6 days
£13.00

Amazon

Rustins VSPI500 500 ml Quick Dry Varnish Satin - Pine

Lowest price

·Free shipping
£13.00

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Ronseal Interior Varnish Wood Protection Dark Oak 0.75L
Ronseal Interior Varnish Wood Protection Dark Oak 0.75L
£18
£24.00/L
Barrettine - Wood Protection Light Brown 5L
Barrettine - Wood Protection Light Brown 5L
£43.99
£8.80/L
Ronseal Diamond Hard Varnish Oak Wood Protection Medium Oak 2.5L
Ronseal Diamond Hard Varnish Oak Wood Protection Medium Oak 2.5L
£48.87
£19.55/L
Wickes Exterior Woodstain Quick Dry Wood Protection Light Oak 0.75L
Trending
Wickes Exterior Woodstain Quick Dry Wood Protection Light Oak 0.75L
£20
£26.67/L
Rustins Poly Varnish Stain Satin Teak Wood Protection Teak 0.25L
Rustins Poly Varnish Stain Satin Teak Wood Protection Teak 0.25L
£8.48
£33.92/L
Sadolin Classic Wood Protection Teak 1L
Sadolin Classic Wood Protection Teak 1L
£19.99
£19.99/L
Ronseal Quick Dry Interior Varnish Wood Paint, Wood Protection 0.25L
Ronseal Quick Dry Interior Varnish Wood Paint, Wood Protection 0.25L
£8.20
£32.80/L

Product details

Lowest price for Rustins Quick Dry Coloured Varnish Wood Protection Walnut 0.5L is £13.00. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameRustins Quick Dry Coloured Varnish Wood Protection Walnut 0.5L
BrandRustins
TypeWood Protection

Additional Info

Created at PriceRunner2020-09-28

Product Properties

Indoor/Outdoor UseIndoor
Manufacturer ColourWalnut
Volume0.5 L
Primer/Top Coating/SprayTop Coating
Gloss LevelsSatin
Application SurfaceConcrete, Wood, Plaster
ColourBrown

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.