Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
.jpg)
Kitchen Sink, Stainless Steel, Hole for Mixer: No, No. of Bowls: 1, Mounting: Under Mount
Lowest price for Teka PureLine (115000005) is £176.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Teka PureLine (115000005) |
| Brand | Teka |
| Type | Kitchen Sinks |
Measures | |
| Depth | 400.0 mm |
| Bowl Depth | 200.0 mm |
| Length | 540.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-10-31 |
Product Properties | |
|---|---|
| Mounting | Under Mount |
| Number of Tap Holes | 0 |
| Hole for Mixer | No |
| No. of Bowls | 1 |
| Colour | Grey |
| Reversible | No |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Rectangular |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .