Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This smart watch gives you so much more than a regular watch. It has a weight of only 46 g, which makes it easy to wear.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Honor Watch GS Pro is £129.00. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Looking for a smartwatch? Then you might want to consider what features are important to you. The huge selection of models provides you with anything from being able to change songs, read texts or measure your pulse during your workout, to make phone calls right from your wrist. Neat, right?
Among this model's many smart features you'll find a barometer. This helps measure air pressure, which is important if you're hiking on high altitudes, for example. It has built-in GPS, which lets you track how far you've run or walked.
The lowest price for this watch is at present £129. Delivery options and cost can vary between retailers, so make sure you compare them to find what suits you best.
Product | |
|---|---|
| Product name | Honor Watch GS Pro |
| Brand | Honor |
| Type | Smartwatches |
Type | |
| For Kids | No |
| Sports | Multisport, Running |
| Series | Huawei Honor |
Product Properties | |
| Screen Size | 1.39 " |
Features | |
| Features | Blood Oxygen Level (SpO2), Sleep Tracking, Barometer, Compass |
| Water Resistant | Yes |
| Water Resistant (classification) | 5 ATM (50m) |
Connections | |
| USB | No |
Internal | |
| Storage | 4GB |
Pulse | |
| Heart Rate Monitor | Built-In |
Display | |
| Colour Screen | Yes |
| Screen Type | AMOLED |
| Screen Resolution | 454x454 |
Design | |
|---|---|
| Material (Watch) | Stainless Steel |
| Colour (Watch) | Silver, Black, Blue, White |
| Colour (Strap) | White, Blue, Black |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | No |
| NFC | No |
| Navigation System | GPS, GLONASS |
| Bluetooth Version | 5.0 |
Power Source | |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Type of Battery | Built-in Battery |
Measures | |
| Width | 48.0 mm |
| Height | 48.0 mm |
| Weight | 46.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-09-18 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .