Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This model from Honor has many useful features. This model is equipped with an OLED (AMOLED) screen.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Honor Watch ES is £37.54. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Do you want a discreet way of being able to read the incoming text without having to take out your phone during the meeting? Then a smartwatch is a good choice! This model from Honor offers quite a few useful features that are sure to make your everyday life easier.
Among this model's smart features you'll find a sleep tracker. Sleep with your watch on and get a simple overview of the quality of your sleep. The battery life of this model is 240 hours.
If you are interested in buying this model from Honor you'd be interested to know that you can currently buy it for £38.
Product | |
|---|---|
| Product name | Honor Watch ES |
| Brand | Honor |
| Type | Smartwatches |
Type | |
| For Kids | No |
| Sports | Cycling, Swimming, Triathlon, Running, Fitness |
| Series | Huawei Honor |
Product Properties | |
| Screen Size | 1.64 " |
Features | |
| Features | Blood Oxygen Level (SpO2), Sleep Tracking |
| Water Resistant | Yes, No |
| Water Resistant (classification) | 5 ATM (50m) |
Connections | |
| USB | No |
Pulse | |
| Heart Rate Monitor | Built-In |
Display | |
|---|---|
| Colour Screen | Yes |
| Screen Type | AMOLED |
Design | |
| Colour (Watch) | Pink, Black, White |
| Colour (Strap) | White, Black, Pink |
Power Source | |
| Battery Life | 240.0 h |
Measures | |
| Width | 30.0 mm |
| Height | 46.0 mm |
| Weight | 21.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-09-18 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .