Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Under Counter Freezer, 64L, Width: 48cm, Height: 82.1cm
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Montpellier MZF48BK is £154.49. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Montpellier MZF48BK |
| Brand | Montpellier |
| Type | Under Counter Freezers |
Design | |
| Rehingable Door | Yes |
Technical Specifications | |
| Star Rating | 4 |
| Climate Labeling | T |
Measures | |
| Width | 48.0 cm |
| Depth | 51.0 cm |
| Height | 82.1 cm |
| Weight | 28.0 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-11-24 |
Product Properties | |
|---|---|
| Energy Consumption (kWh/year) | 200.0 |
| Defrost Type | LowFrost |
| Volume | 64.0 L |
| Energy Class | F |
| Features | Internal Light |
| Placement | Freestanding |
| Freeze capacity | 3.3 |
| Noise Level | 41 dB |
| Colour | Black |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .