Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Lowest price for DJI Neo is £113.03. This is currently the cheapest offer among 20 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | DJI Neo |
| Brand | DJI |
| Type | Drones |
Product Properties | |
| Features | Mobile App, Propeller Guard, Camera, USB Connector |
| Communication | Wi-Fi, GPS, Bluetooth |
| Storage Format | microSD |
| No. of Propellers | 4 pcs |
| Flight Time (max) | 18.0 min |
| Range (max) | 7000.0 m |
| Intelligent Flight Modes | Beginner Mode, Altitude Mode, Follow Me |
Power Source | |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Battery Capacity | 1435 mAh |
| Charge Type | USB |
| Voltage | 6.8 V |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-09-06 |
Camera | |
|---|---|
| Resolution (Still) | 4000x3000 |
| Camera Features | Single Shot |
| FPS Video (max) | 60.0 |
| Max Resolution (Video Streaming) | 1080p |
| Manual Camera Settings | Focus, Shutter, Aperture |
| Megapixels | 12.0 MP |
| Video Features | Video Recording, Video Streaming |
| Sensor Format | 1/2,3" (6,17x4,55) |
| Max Resolution (Video Recording) | 3840x2160, 1920x1080 |
Measures | |
| Weight | 135.0 g |
| Width | 157.0 mm |
| Height | 48.5 mm |
| Length | 130.0 mm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .