Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Remote Control, Wi-Fi, Matter, Apple HomeKit, Google Home, Amazon Alexa
Lowest price for Meross Matter Smart Wi-Fi Plug is £22.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Meross Matter Smart Wi-Fi Plug |
| Brand | Meross |
Product Properties | |
| Operating Temperature (min) | 0.0 °C |
| Colour | White |
| Type of Control Unit | Remote Control |
| Operating Temperature (max) | 40.0 °C |
| Operating System | Android, iOS |
Features | |
| Voice Control | No |
| App Control | Yes |
| Voice Assistant | Amazon Alexa, Google Assistant |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-11-24 |
Connections | |
|---|---|
| USB | No |
| Number of Ethernet Ports | 0 |
| No. of USB (total) | 0 pcs |
| Ethernet | No |
| Network Encryption | WEP |
Wireless | |
| Wi-Fi | Yes |
| Communication Standard | Matter |
| Bluetooth | No |
| Smart Home System | Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Home |
Measures | |
| Width | 50.0 mm |
| Height | 64.0 mm |
| Depth | 50.0 mm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .