Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Working Area 2000 m², Rain Sensor, Cutting Width 22 cm
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Dreame A1 Pro is £999.00. This is currently the cheapest offer among 6 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Dreame A1 Pro |
| Brand | Dreame |
Product Properties | |
| Features | Rain Sensor |
| Boundary System | Without Boundary Wire |
| Cutting Height (min) | 3.0 cm |
| Working Area | 2000.0 m² |
| Type of Cutting Blade | Interchangeable Blade |
| Security & Safety | Object identification, Lift Sensor, Theft Alarm |
| Cutting Width | 22.0 cm |
| Cutting Height (max) | 7.0 cm |
| Incline (max) | 45 % |
| IP-Class | IPX6 |
Features | |
| App Control | Yes |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-01-14 |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi | Yes |
Power Source | |
| Battery Life | 5 min |
| Charging Time | 65 min |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Battery Capacity | 5.0 Ah |
| Battery Included | Yes |
Measures | |
| Weight | 12.0 kg |
| Depth | 64.3 cm |
| Height | 26.1 cm |
| Width | 43.7 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .