Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Freestanding, Side-by-side, 340L/180L, Width: 91.2cm
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Samsung RSA1RTMG is £879.00. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Samsung RSA1RTMG |
| Brand | Samsung |
Product Properties | |
| Features | Antibacterial Coating, Fast Freeze, Open Door Alarm, NoFrost, Light Fridge, Glass Shelves, Dynamic Cooling System |
| Fridge Volume | 340.0 L |
| Placement | Freestanding |
| Noise Level | 43 dB |
| Freezer Volume | 180.0 L |
| Ice/Water Dispenser | None, Ice Dispenser |
| Energy Consumption (kWh/year) | 461.0 |
| Colour | Silver, Grey |
Design | |
|---|---|
| Door Opening | Right, Double |
| Composition | Side-by-side |
| Fridge Shelves/Boxes | 7 pcs |
| Freezer Shelves/Boxes | 5 pcs |
Measures | |
| Width | 91.2 cm |
| Depth | 67.2 cm |
| Height | 178.9 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2012-06-19 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .