Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Freestanding, French Door, 330L/165L, Width: 81.7cm
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for Samsung Series 7 SpaceMax RF50C532EB1 is £999.00. This is currently the cheapest offer among 19 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Samsung Series 7 SpaceMax RF50C532EB1 |
| Brand | Samsung |
Product Properties | |
| Noise Level Class | C |
| Features | Quick Cooling, LED Lightning, Fast Freeze, Open Door Alarm, NoFrost, Light Fridge, Light Freezer, Natural Gas Cooling, Wifi |
| Fridge Volume | 330.0 L |
| Energy Class | E |
| Placement | Freestanding |
| Noise Level | 40 dB |
| Freezer Volume | 165.0 L |
| Ice/Water Dispenser | Water Dispenser |
| Energy Consumption (kWh/year) | 301.0 |
| Colour | Black |
Technical Specifications | |
| Power Failure Autonomy | 12.0 h |
Design | |
|---|---|
| Door Opening | Double |
| Composition | French Door |
| Fridge Shelves/Boxes | 5 pcs |
| Freezer Shelves/Boxes | 1 pcs |
| Fridge Door Shelves | 6 pcs |
Measures | |
| Width | 81.7 cm |
| Depth | 71.5 cm |
| Height | 177.6 cm |
| Weight | 100.5 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-01-16 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .