Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Freestanding, Side-by-side, 416L/239L, Width: 91.2cm
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Samsung Bespoke AI Series 7 RS70F68QBTEU is £1,599.00. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Samsung Bespoke AI Series 7 RS70F68QBTEU |
| Brand | Samsung |
Product Properties | |
| Freeze Capacity | 13.0 kg |
| Noise Level Class | B |
| Features | Quick Cooling, LED Lightning, Fast Freeze, Light Fridge, Light Freezer, Glass Shelves, Natural Gas Cooling, Wifi, Egg Rack |
| Fridge Volume | 416.0 L |
| Energy Class | B |
| Placement | Freestanding |
| Noise Level | 34 dB |
| Freezer Volume | 239.0 L |
| Climate Class | ST |
| Energy Consumption (kWh/year) | 185.0 |
| Colour | Silver |
Features | |
| App Control | Yes |
Design | |
|---|---|
| Freezer Door Shelves | 5 pcs |
| Door Opening | Double |
| Composition | Side-by-side |
| Fridge Shelves/Boxes | 6 pcs |
| Freezer Shelves/Boxes | 6 pcs |
| Fridge Door Shelves | 5 pcs |
Technical Specifications | |
| Power Failure Autonomy | 9.0 h |
Measures | |
| Width | 91.2 cm |
| Depth | 72.6 cm |
| Height | 178.4 cm |
| Weight | 135.0 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-04-17 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .