Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
Lowest price for Edimax GS-5216PLC is £358.45. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Edimax GS-5216PLC |
| Brand | Edimax |
Connections | |
| No. of SFP (mini-GBIC) Ports | 2 |
Measures | |
| Height | 4.4 cm |
| Depth | 19.6 cm |
| Weight | 3.0 kg |
| Width | 44.1 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-02-15 |
Product Properties | |
|---|---|
| Managed | No |
| 100/1000 Mbps Ports | 16 |
| PoE | PoE+, PoE |
| Ethernet Type | Fast Ethernet, Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Number of Ports | 18 |
| PoE Ports | 16 |
| Rack-mountable | Yes |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .