Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
.jpg)
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Celexon Expert (16:10 74" Electric), so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Celexon Expert (16:10 74" Electric) |
| Brand | Celexon |
Type | |
| Front Projection | Yes |
| Placement | Ceiling, Wall |
| Screen Type | Electric |
Picture | |
| Aspect Ratio | 16:10 |
Connections | |
| 12v trigger | 1 |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2016-10-21 |
Product Properties | |
|---|---|
| Tab Tension | No |
| Audio Transparent | No |
| High Contrast | No |
| Cartridge Colour | White |
| Gain | 1.2 |
| Screen Surface Colour | White |
Measures | |
| Weight | 15.0 kg |
| Height of Viewing Area | 100.0 cm |
| Width of Viewing Area | 160.0 cm |
| Screen Size | 74 " |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .