Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Freestanding Fridge, 230V 270L, Width: 65cm, Height: 153cm
Try flexible payments with
Lowest price for Smeg FAB28RYW5 is -. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Smeg FAB28RYW5 |
| Brand | Smeg |
| Type | Freestanding Refrigerators |
Product Properties | |
| Volume | 270.0 L |
| Freezer Box Volume | 26.0 L |
| Colour | Yellow |
| Energy Class | D |
| Freezer Box Star Rating | 4 |
| Energy Consumption (kWh/year) | 130.0 |
Features | |
| Features | Bottle Rack, Internal Light, Antibacterial Coating, Glass Shelves |
| No of Shelves/Boxes | 3 pcs |
Design | |
|---|---|
| Door Opening | Right |
Technical Specifications | |
| Climate Labeling | T, SN, ST, N |
Power Source | |
| Voltage | 230.0 V |
Measures | |
| Width | 60.1 cm |
| Depth | 72.8 cm |
| Height | 153.0 cm |
| Standard Width | 65cm |
| Weight | 73.5 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-03-10 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .