Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Freestanding Fridge, 250L, Width: 60cm, Height: 167cm
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Indesit SI6 1 W 1 is £339.00. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Indesit SI6 1 W 1 |
| Brand | Indesit |
| Type | Freestanding Refrigerators |
Product Properties | |
| Noise Level | 40 dB |
| Volume | 250.0 L |
| Colour | White |
| Energy Class | F |
Features | |
| Features | Automatic Defrosting |
Design | |
| Door Opening | Rehingeable |
| Rehingable Door | Yes |
Technical Specifications | |
|---|---|
| Climate Labeling | T, SN |
Measures | |
| Width | 59.5 cm |
| Depth | 64.5 cm |
| Height | 167.0 cm |
| Standard Width | 60cm |
| Weight | 58.0 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-10-21 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .