Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for Huion H1060P is £72.98. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Huion H1060P |
| Brand | Huion |
Product Properties | |
| Tilt Sensitivity | Yes |
| Compatibility | Android, PC, Mac OS |
| Colour | Black |
| No. of Buttons | 28 pcs |
Connections | |
| DisplayPort | No |
| HDMI | No |
| USB | Yes |
Wireless | |
| Bluetooth | No |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-10-17 |
Display | |
|---|---|
| Operating Resolution (lpi) | 5080 lpi |
| Multitouch | No |
| Pressure Levels | 8192 |
Measures | |
| Height | 240.0 mm |
| Width | 360.0 mm |
| Weight | 770.0 g |
| Active Area (width) | 254.0 mm |
| Active Area (height) | 158.8 mm |
| Thickness | 10.0 mm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .