Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

CPU Water Cooler
Lowest price for MSI Mag CoreLiquid P240 2x120mm is £104.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | MSI Mag CoreLiquid P240 2x120mm |
| Brand | MSI |
| Type | CPU Water Coolers |
Measures | |
| Weight | 1350.0 g |
| Width | 306.0 mm |
| Depth | 216.0 mm |
| Height | 146.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-12-21 |
Product Properties | |
|---|---|
| Fan Size | 120 mm |
| LED Lighting | No |
| No. of Fans | 2 |
| Waterblock | For CPU |
| Socket | AM3+, AM2+, 1151, 2066, 1200, AM3, 1700, 1366, 2011, AM4, AM2, 1156, 2011-3 |
| Fan | Active |
| Noise Level | 34 dB |
| Fan Rotation Speed | 2000 rpm |
| PWM Fan Control | Yes |
| Water Cooling | Complete Kits |
| Fan Airflow (CFM) | 78.73 cfm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .