Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for Inter-Tech IT-6865 is £65.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Inter-Tech IT-6865 |
| Brand | Inter-Tech |
Product Properties | |
| Chassis Type | Midi Tower (ATX) |
| Colour | Black |
| Motherboard Support | ATX, Micro-ATX |
| LED Lighting | No |
Connections | |
| Microphone (3.5mm) Port | Yes |
| Headphone (3.5mm) Port | Yes |
| USB-C | Yes |
| No. of USB-C | 1 pcs |
| USB-A | No |
| No. of USB-A | 4 pcs |
Storage | |
| 3.5" bays | 3 pcs |
| 3.5" / 2.5" bays | 0 pcs |
| 5.25" bays | 2 pcs |
| 2.5" bays | 2 pcs |
Design | |
| Dust Filter | No |
| Meshfront | No |
| Window Side Panel | No |
| Soundproof | No |
Expansion Slots | |
| Expansion Slots | 7 pcs |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-07-30 |
Power Supply | |
|---|---|
| PSU Effect | 0 W |
| PSU Integrated | No |
| PSU Placement | Top |
| PSU Format | ATX |
Cooling | |
| Fan Mounts 200 mm | 0 |
| Fan | Yes |
| Fan Mounts 140 mm | 0 |
| Fan Mounts 80 mm | 2 |
| Fan Controllers | No |
| Liquid Cooling Support | No |
| Fans Included | 0 |
| Fan Mounts Total | 2 |
| Fan Mounts 120 mm | 0 |
| Fan Mounts 92 mm | 2 |
Measures | |
| Weight | 3.1 kg |
| Height | 37.0 cm |
| Depth | 41.5 cm |
| Width | 17.5 cm |
| CPU Cooler Height (max) | 140.0 mm |
| Graphics Card Length (max) | 340.0 mm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .