Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Mini Tower (Micro-ATX)
Lowest price for Raijintek Metis Evo Silver Window is £122.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Raijintek Metis Evo Silver Window |
| Brand | Raijintek |
Product Properties | |
| Chassis Type | Mini Tower (Micro-ATX) |
| Colour | Black, Silver |
| Motherboard Support | Mini-ATX |
Connections | |
| USB-C | Yes |
| No. of USB-C | 1 pcs |
| USB-A | Yes |
| No. of USB-A | 1 pcs |
Material | |
| Material | Glass, Aluminium |
Design | |
| Window Side Panel | Yes |
Storage | |
| 3.5" bays | 2 pcs |
| 2.5" bays | 2 pcs |
Expansion Slots | |
| Expansion Slots | 2 pcs |
Power Supply | |
| PSU Integrated | No |
Cooling | |
|---|---|
| Fan Mounts 200 mm | 1 |
| Fan | Yes |
| Fan Mounts 140 mm | 1 |
| Fan Mounts Total | 5 |
| Fan Mounts 120 mm | 2 |
| Fan Mounts 92 mm | 3 |
Measures | |
| Weight | 4.5 kg |
| Height | 26.3 cm |
| Depth | 29.0 cm |
| Width | 29.3 cm |
| CPU Cooler Height (max) | 135.0 mm |
| Graphics Card Length (max) | 280.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-10-20 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .