Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This compact computer case is partially made from tempered glass. It has four storage slots, four fan mounts and dual USB-A ports.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Lian Li TU150 Tempered Glass is £99.95. This is currently the cheapest offer among 5 stores.
Looking to get started with your PC build? Then having a case might be a good place to start. This one is partially made from tempered glass, which lets you see the components of your build in all their glory. As a bonus, you also get to choose between two different colours.
There are no included fans with this particular case, but there are four 120 mm fan mounts. The format of the case is a so-called compact (Mini-ITX) format, which supports Mini-DTX and Mini-ITX motherboards.
There are two USB-A ports and one USB-C port, as well as a headphone port and a microphone port. As for storage, there are two 2.5" bays and two 3.5" bays. You can get it in one of two colours, silver or black.
In short, this could be just the case you need to get going with your PC build. As of today, the lowest price is £100.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Lian Li TU150 Tempered Glass |
| Brand | Lian Li |
Product Properties | |
| Chassis Type | Compact (Mini-ITX) |
| Motherboard Support | Mini-ATX, Mini-DTX |
| Material | Aluminium, Steel |
Connections | |
| Microphone (3.5mm) Port | Yes |
| Headphone (3.5mm) Port | Yes |
| USB-C | Yes |
| No. of USB-C | 1 pcs |
| USB-A | Yes |
| No. of USB-A | 2 pcs |
Storage | |
| 3.5" bays | 2 pcs |
| 5.25" bays | 0 pcs |
| 2.5" bays | 2 pcs |
Expansion Slots | |
| Expansion Slots | 3 pcs |
Power Supply | |
| PSU Effect | 0 W |
| PSU Integrated | No |
| PSU Placement | Top |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-01-08 |
Cooling | |
|---|---|
| Fan Mounts 200 mm | 0 |
| Fan | Yes |
| Fan Mounts 140 mm | 0 |
| Fan Mounts 80 mm | 0 |
| Fans Included | 0 |
| Fan Mounts Total | 4 |
| Fan Mounts 90 mm | 0 |
| Fan Mounts 120 mm | 4 |
| Fan Mounts 92 mm | 0 |
Measures | |
| Weight | 3.6 kg |
| Height | 31.2 cm |
| Depth | 37.5 cm |
| Width | 20.3 cm |
| CPU Cooler Height (max) | 165.0 mm |
| Graphics Card Length (max) | 320.0 mm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .