Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Midi Tower (ATX)
Lowest price for Sharkoon Lit 100 RGB Tempered Glass is £120.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Sharkoon Lit 100 RGB Tempered Glass |
| Brand | Sharkoon |
Product Properties | |
| Chassis Type | Midi Tower (ATX) |
| Colour | Black, Red, Multicolour, Blue |
| Motherboard Support | ATX, E-ATX, Micro-ATX, Mini-ATX |
| LED Lighting | No |
Connections | |
| Microphone (3.5mm) Port | Yes |
| Headphone (3.5mm) Port | Yes |
| USB-C | No |
| USB-A | Yes |
| No. of USB-A | 1 pcs |
Material | |
| Material | Glass |
Storage | |
| 3.5" bays | 2 pcs |
| 2.5" bays | 6 pcs |
Expansion Slots | |
| Expansion Slots | 7 pcs |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-04-29 |
Power Supply | |
|---|---|
| PSU Integrated | No |
| PSU Placement | Bottom |
Cooling | |
| Fan | Yes |
| Fan Mounts 140 mm | 2 |
| Fans Included | 2 |
| Fan Mounts Total | 5 |
| Fan Mounts 120 mm | 5 |
Measures | |
| Weight | 6.7 kg |
| Height | 48.1 cm |
| Depth | 43.6 cm |
| Width | 20.6 cm |
| CPU Cooler Height (max) | 157.0 mm |
| Graphics Card Length (max) | 350.0 mm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .