Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This handheld vacuum cleaner is perfect for the breadcrumbs on the kitchen table! The dust is collected directly in the vacuum cleaner's container which is easily emptied after use
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Nilfisk Handy 18 V Li-Ion is £89.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
If you are looking for a handheld vacuum cleaner, this model could be the one for you. With this vacuum cleaner you don't have to buy any disposable bags. All dust is collected in a container, which is both more environmentally friendly and economical!
A handheld vacuum cleaner helps you easily and smoothly keep your home clean. Avoid hassle with the larger vacuum cleaner when cleaning smaller areas. The container for this vacuum cleaner has a slightly smaller volume and holds 0.5 litres, so you may need to empty it quite often.
The range of vacuum cleaners is large, so do some research to see which model suits your needs the best. Currently, the lowest price on this product is £90, but feel free to compare the price between different retailers to find the best deal for you The price is below average for the category, which makes this vacuum cleaner an affordable purchase.
Product | |
|---|---|
| Product name | Nilfisk Handy 18 V Li-Ion |
| Brand | Nilfisk |
| Type | Handheld Vacuum Cleaners |
Product Properties | |
| Bag Volume | 0.5 L |
| Filter | Washable |
| Features | Battery Powered, Rechargable |
| Dust Collection | Bagless |
| Colour | Black |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2013-02-28 |
Power Source | |
|---|---|
| Battery Technology | Li-Ion |
| Power Source | Battery, Rechargeable Battery |
| Charging Time | 20 min |
| Rechargeable Battery | Yes |
Measures | |
| Height | 500.0 mm |
| Width | 100.0 mm |
| Weight | 1.0 kg |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .