Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Upright Vacuum Cleaner
Lowest price for Dyson Gen5 Detects Absolute Copper is £707.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Dyson Gen5 Detects Absolute Copper |
| Brand | Dyson |
| Type | Upright Vacuum Cleaners |
Product Properties | |
| Dust Bin Volume | 0.77 L |
| Filter | HEPA filter |
| Features | Battery Powered, Rechargable, Telescopic Tube, Detachable Handset, Pet Hair Removal |
| Colour | Copper |
| Manufacturer Colour | Rich Copper |
Performance | |
| Suction Power (W) | 280 W |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-10-17 |
Power Source | |
|---|---|
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Battery Life | 70 min |
| Charging Time | 270 min |
| Rechargeable Battery | Yes |
Measures | |
| Depth | 276.0 mm |
| Height | 1276.0 mm |
| Width | 250.0 mm |
| Weight | 3.5 kg |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .