Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Dictaphone
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for OM SYSTEM LS-P1 is £84.99. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | OM SYSTEM LS-P1 |
| Brand | OM SYSTEM |
Type | |
| Type | Dictaphone |
Product Properties | |
| Colour | Silver |
Features | |
| Built-In Speaker | Yes |
Display | |
| Display | No |
Design | |
| Portable | Yes |
Memory | |
| Built-In Memory | Yes |
| Built-In Memory Size | 4 GB |
File Formats | |
| Supported Audio Formats | MP3, WAV |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2016-11-09 |
Audio | |
|---|---|
| Recording Format | MP3 |
| Microphone | Built-In Microphone |
Power Source | |
| Battery Technology | NiMH |
| Power Source | Battery |
Measures | |
| Depth | 14.0 mm |
| Width | 40.0 mm |
| Height | 109.0 mm |
| Weight | 75.0 g |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .