Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
Lowest price for Sony X950H 75-Inch Full Array LED Smart TV is £1,958.24. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Sony X950H 75-Inch Full Array LED Smart TV |
| Brand | Sony |
Product Properties | |
| Operating System | Android TV |
Picture | |
| Backlit LED | Yes |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| HFR | No |
| WCG | No |
| Supported picture files | JPEG/JPG |
| HDR | Yes |
| 3D | No |
| HDR Type | HLG, HDR10, Dolby Vision |
| Supported video files | HEVC/H.265, TS, Matroska (MKV), MPEG2, 3GP/3GPP, MOV, AVI, MPEG4, WMV9 HD (VC-1), VP9, AVC/H.264, MPEG1, WMV |
Features | |
| Voice Control | Yes |
| ARC | ARC |
| Smart TV | Yes |
| Ambilight | No |
Display | |
| Screen Resolution | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Connections | |
|---|---|
| No. of USB-A | 2 pcs |
| MHL | No |
| Connections | RJ45 (LAN), USB-A, Optical S/PDIF, HDMI |
| HDCP Version | 2.3 |
Design | |
| Screen design | Flat |
Audio | |
| Surround Sound Formats | Dolby Atmos, DTS Digital Surround |
| Audio File Formats | MP3, AAC, FLAC |
Wireless | |
| Wireless & Streaming | Chromecast |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 3 (802.11g) |
Tuner | |
| Digital Tuner | DVB-T |
Energy Facts | |
| Power Consumption (Standby) | 0.5 W |
Compatibility | |
| VESA-Mount | Yes |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-10-20 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .