LG OLED77B4E
LG OLED77B4E
Compare
77" OLED, 3840x2160 (4K Ultra HD), Smart TV
Popularity
889
in
TVs
No products in stock
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
LG
LG 77″ OLED AI B4 4K Smart TV 2024 OLED77B4ELA
Out of stock
Advertisement
Related products
We have picked out a selection of products that might interest you.
Product details
Compare:
Features
Product
Product nameLG OLED77B4E
BrandLG
Product Properties
Screen Size77.0 "
Release Year2024
Operating SystemwebOS
Energy efficiency class HDRG
ColourBlack
F
Refresh Rate120 Hz
Picture
Yes
No
Aspect Ratio16:9
Yes
Image EnhancementYes
Local dimmingNo
HDRYes
DisplayOLED
HDR TypeHLG, HDR10 Pro, HDR10, Dolby Vision
No
Features
Voice ControlYes
eARC
FeaturesPicture-in-Picture (PiP)
Voice AssistantAmazon Alexa, LG ThinQ
Smart TVYes
Display
Screen Resolution3840x2160 (4K Ultra HD)
Design
Screen designFlat
Energy Facts
Power Consumption (Standby)0.5 W
Additional Info
Created at PriceRunner2024-09-26
Connections
No. of USB-A2 pcs
MHLNo
USB VersionUSB 2.0
ConnectionsRJ45 (LAN), USB-A, Optical S/PDIF, HDMI
HDMI Version2.1
CECYes
No. of HDMI4 pcs
Wireless
BluetoothYes
Wireless & StreamingAirPlay 2, WiSA
Apple HomeKit
Wi-FiYes
Wi-Fi StandardWi-Fi 5 (802.11ac)
Audio
Surround Sound FormatsDolby Atmos, Dolby Digital Plus, PCM, Dolby AC-4, Dolby Digital
Speaker output (total)20 W
Built-in speakersStereo
Audio File FormatsMP3, PCM, AAC, WMA
Compatibility
VESA-MountYes
VESA-Measurements300x200 mm