Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Panasonic TV-48Z80AEY 48 Inch OLED Smart TV, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Panasonic TV-48Z80AEY 48 Inch OLED Smart TV |
| Brand | Panasonic |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Picture | |
| ALLM | Yes |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Image Enhancement | Yes |
| Local dimming | No |
| Supported picture files | JPEG/JPG |
| HDR | Yes |
| 3D | No |
| HDR Type | HLG, HDR10 |
| Supported video files | TS, Matroska (MKV), AVI |
| Edgelit LED | No |
Features | |
| Voice Control | Yes |
| Smart TV | Yes |
Connections | |
|---|---|
| MHL | No |
| USB Version | USB 2.0 |
| Connections | 3.5 mm Jack, HDMI, Optical S/PDIF, RJ45 (LAN), USB-A |
Display | |
| Screen Resolution | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Screen design | Flat |
Energy Facts | |
| Power Consumption (Standby) | 0.5 W |
Wireless | |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Audio | |
| Surround Sound Formats | Dolby Atmos |
| Built-in speakers | Stereo |
| Audio File Formats | AAC |
Compatibility | |
| VESA-Mount | Yes |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-01-03 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .