Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

50" QLED, 3840x2160 (4K Ultra HD), Smart TV
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Sharp 50GR8265E is £804.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Sharp 50GR8265E |
| Brand | Sharp |
Product Properties | |
| Screen Size | 50.0 " |
| Operating System | Android TV |
| Colour | Black |
| Energy Class | F |
Picture | |
| HFR | No |
| WCG | No |
| Image Enhancement | Yes |
| HDR | Yes |
| 3D | No |
| Display | QLED |
| HDR Type | HLG, HDR10, Dolby Vision |
| Edgelit LED | No |
Connections | |
| MHL | No |
| Connections | RJ45 (LAN), USB-A, Optical S/PDIF, HDMI |
Features | |
|---|---|
| ARC | eARC |
| Smart TV | Yes |
| Ambilight | No |
Display | |
| Screen Resolution | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Screen design | Flat |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless & Streaming | Chromecast |
| Wi-Fi | Yes |
Audio | |
| Built-in speakers | Stereo |
Energy Facts | |
| Power Consumption (Standby) | 0.5 W |
Compatibility | |
| VESA-Mount | Yes |
| VESA-Measurements | 200x200 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-01-30 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .