Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Integrated Extractor Fan
Lowest price for Electrolux LFP616X 60cm, Stainless Steel is £227.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Electrolux LFP616X 60cm, Stainless Steel |
| Brand | Electrolux |
Product Properties | |
| Product Type | Integrated Extractor Fan |
| Colour | Stainless Steel |
| Noise Level | 68 dB |
| Features | Washable Filters, Lighting |
| Flow of Air (m3/h) | 600 |
| Speeds | 3 |
Power Source | |
| Voltage | 240.0 V |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-10-25 |
Performance | |
|---|---|
| Grease Filtration Efficiency Class | C |
| Lighting Efficiency Class | A |
| Energy Class | A |
Measures | |
| Width | 60.0 cm |
| Standard Width | 60cm |
| Duct Dimension | 150.0 mm |
| Height (max) | 30.0 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .