Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Wall Mounted Extractor Fan, Integrated Extractor Fan
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Balay 3BC067EX 60cm, Silver, Multicolour, Stainless Steel, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Balay 3BC067EX 60cm, Silver, Multicolour, Stainless Steel |
| Brand | Balay |
Product Properties | |
| Product Type | Integrated Extractor Fan, Wall Mounted Extractor Fan |
| Colour | Silver, Multicolour, Stainless Steel |
| Noise Level | 64 dB |
| Features | Intensive Speed, Washable Filters, Lighting |
| Flow of Air (m3/h) | 730 |
| Speeds | 3 |
| Motor | Yes |
Performance | |
|---|---|
| Energy Class | A |
| Motor Power | 250 W |
Power Source | |
| Voltage | 240.0 V |
Measures | |
| Width | 60.0 cm |
| Standard Width | 60cm |
| Duct Dimension | 150.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2019-04-30 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .