Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Electric Scooter, 24.94 km/h, 24.9 km Range
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling NIU KQi1 Pro - Grey, so the data shown are historical prices.
Product | |
|---|---|
| Product name | NIU KQi1 Pro - Grey |
| Brand | NIU |
| Type | Electric Scooters |
Power Source | |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Voltage | 48.0 V |
| Power | 450 W |
Measures | |
| Weight | 15.4 kg |
| Height | 1194.0 mm |
| Depth | 1102.0 mm |
| Width | 520.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-06-18 |
Product Properties | |
|---|---|
| Wheel Size | 9.0 " |
| Removable Seat | No |
| Colour | Grey |
| Manufacturer Colour | Grey |
| Target Group | Adult |
| Features | LED Lights, Brake Lights, Lock, Head Lights, Shock-Absorber (Front), Bluetooth, Indicators, Foldable, App Controlled, Without seat, Disc Brake |
| User Weight (Max) | 99.8 kg |
| Speed Limit (max) | 24.94 km/h |
| Range | 15.5 miles |
| IP-Class | IP54 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .