Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for WIWA 2790Z is £27.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | WIWA 2790Z |
| Brand | WIWA |
Product Properties | |
| Colour | Black |
| IPTV | No |
Picture | |
| HDTV | No |
Features | |
| Properties | Recording by USB |
| Twin Tuners | No |
| Subtitles | SUB, SMI, SSA, SRT, TXT |
| HDCP | No |
| RF-Modulator | No |
Wireless | |
| Wi-Fi | Yes |
Energy Facts | |
| Power Consumption (in Use) | 7.5 W |
| Power Consumption (Standby) | 0.35 W |
Tuner | |
| Digital Tuner | DVB-T, DVB-T2 |
Connections | |
|---|---|
| Coaxial Out | Yes |
| HDMI | Yes |
| HDMI Ports | 1 |
| SCART Out | 1 |
| USB In | 2 |
File Formats | |
| Supported Video Formats | 1080i, 1080p (Full HD), 720p, 576p |
| Supported File Formats | MP3, DivX, TS, MOV, AVC, M2TS, BMP, PNG, FLV, MKV, H.264, MPEG-4, VOB, HEVC, M4A, H.265, JPEG |
Measures | |
| Height | 3.7 cm |
| Depth | 10.5 cm |
| Width | 16.8 cm |
| Weight | 0.29 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-11-03 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .