Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Try flexible payments with
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Manhattan T1 DVB-T, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Manhattan T1 DVB-T |
| Brand | Manhattan |
Product Properties | |
| Colour | Black |
| IPTV | No |
Picture | |
| HDTV | No |
Features | |
| Properties | Electronic Program Guide (EPG) |
| Twin Tuners | No |
| HDCP | No |
| RF-Modulator | No, Yes |
| Recordable | No |
Wireless | |
| Wi-Fi | Yes |
Energy Facts | |
| Power Consumption (in Use) | 6.0 W |
| Power Consumption (Standby) | 0.5 W |
File Formats | |
| Supported Video Formats | 1080p (Full HD) |
| Supported File Formats | H.264, MPEG-4, MPEG-2 |
Tuner | |
| Digital Tuner | DVB-T, DVB-T2 |
Connections | |
|---|---|
| Coaxial Out | No |
| Common Interface Port | No |
| Ethernet In | 1 |
| HDMI | Yes |
| HDMI Ports | 1 |
| Memory Card Reader | No |
| USB In | 1 |
Audio | |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital Plus |
Measures | |
| Height | 28.0 cm |
| Depth | 10.0 cm |
| Width | 12.0 cm |
| Weight | 0.13 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2017-06-19 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .