Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This audio system gives you both a music player and speakers in one. For best compatibility, you can connect with several different cables.
Lowest price for Denver VPL-120B Black is £44.98. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
In this modern age, many of us listen to our music on phones, tablets or streaming speakers. But if you, for example, are looking for a setup with better audio or something to entertain your guests with while seated in your living room, this might suit you better.
This is a single-unit system, meaning it's speakers and player all in one. It comes in a variety of colours, among them black.
There are many great things to be said about this product and if you compare prices here on our site you'll see that the current lowest price is £45.
Product | |
|---|---|
| Product name | Denver VPL-120B Black |
| Brand | Denver |
| Type | Turntables |
Type | |
| Speed | 33 RPM, 78 RPM, 45 RPM |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Features | |
| Anti Skating | No |
| Suitable for DJs | No |
| Built-In RIAA | No |
Connections | |
|---|---|
| USB | Yes |
Wireless | |
| Bluetooth | No |
Measures | |
| Width | 35.0 cm |
| Depth | 25.0 cm |
| Weight | 3.03 kg |
| Height | 1.5 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-10-28 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .