Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Screen Mount, Wall Mount, 26"-40"
Lowest price for TM electron TMSLC283 is £31.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | TM electron TMSLC283 |
| Brand | TM electron |
| Type | Screen Mounts |
Product Properties | |
| Colour | Black, Silver |
| Load Capacity (max) | 25.0 kg |
Features | |
| Number of Screens | 1 |
| Tiltable | No, Yes |
| Arm | No |
| Rotatable | No |
| Swivel | Yes |
Stands & Mounts | |
|---|---|
| Placement | Wall Mount |
| Distance from Wall (min) | 5.2 cm |
| Type of VESA Mount | 100x100, 100x200, 200x100, 200x200 |
| Distance from Wall (max) | 34.2 cm |
Size | |
| Screen Size (min) | 26 " |
| Screen Size (max) | 40.0 " |
Measures | |
| Weight | 2.3 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-03-08 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .