Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Screen Mount, Floor Stand, Wall Mount, 32"-65"
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling MyWall Stand HP2C, so the data shown are historical prices.
Product | |
|---|---|
| Product name | MyWall Stand HP2C |
| Brand | MyWall |
| Type | Screen Mounts |
Product Properties | |
| Colour | Black |
| Load Capacity (max) | 40.0 kg |
Stands & Mounts | |
| Type of VESA Mount | 200x200, 300x300, 400x200, 500x400, 600x400, 400x300, 400x400, 300x100, 100x100, 400x100, 300x200, 600x200 |
| Placement | Wall Mount, Floor Stand |
| Distance from Ceiling (min) | 132.0 cm |
Size | |
| Recommended Screen Size (min) | 32 " |
| Recommended Screen Size (max) | 65.0 " |
Features | |
|---|---|
| Features | Cable Management |
| Number of Screens | 1 |
| Swivel | Yes |
| Tiltable | No |
| Arm | No |
| Rotatable | No |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2017-03-16 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .