Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Egg Cooker, Automatic Shutdown, Induction, No. of Eggs (max): 8 pcs
Lowest price for Adler AD 4486 is £26.98. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Adler AD 4486 |
| Brand | Adler |
| Type | Egg Cookers |
Product Properties | |
| Functions | Automatic Shutdown, Induction |
| Colour | Silver, Black |
| No. of Eggs (max) | 8 pcs |
| Lid Material | Plastic |
Power Source | |
|---|---|
| Power | 800 W |
Measures | |
| Height | 15.4 cm |
| Cord Length | 0.82 m |
| Weight | 1.01 kg |
| Width | 17.5 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-03-23 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .