Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Samsung Odyssey OLED G8 G80SD is £816.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Samsung Odyssey OLED G8 G80SD |
| Brand | Samsung |
Product Properties | |
| Panel Type | OLED |
| Surface Treatment | Matte |
| Contrast | 1000000 :1 |
| Horizontal Viewing Angle | 178.0 ° |
| Camera (built-in) | No |
| Type | Standard |
| Colour | Silver |
| Speakers | Yes |
| Adaptive Sync Technology | AMD FreeSync Premium Pro |
| Picture-By-Picture | Yes |
| Screen Size | 32.0 " |
| Vertical Viewing Angle | 178.0 ° |
| Response Time | 0.03 ms |
| Adjustable Height | Yes |
| Response Time (Exact Value) | 0.03 ms |
| Resolution | 3840x2160 (4K) |
| Refresh Rate | 240 Hz |
| Brightness (Nits) | 250.0 cd/m2 |
Picture | |
| HDR | Yes |
Features | |
| Tiltable | Yes |
| Swivel | Yes |
Display | |
| Touchscreen | No |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-08-02 |
Connections | |
|---|---|
| Headphone Out | Yes |
| Ethernet | No |
| DisplayPort Type | Standard |
| DVI Ports | No |
| VGA Ports | No |
| Thunderbolt | No |
| VGA | No |
| HDMI | Yes |
| DVI | No |
| DisplayPort | Yes |
| 3,5mm In (AUX) | No |
| Memory Card Reader | No |
Design | |
| Pivot 90° | No |
| Curved Screen | No |
Power Supply | |
| Energy Consumption (Standby) | 0.5 W |
| Energy Consumption (In Use) | 180 W |
Sustainability Information | |
| EPEAT Rating | No |
| TCO Certification | No |
Compatibility | |
| VESA-Mount | Yes |
| VESA-Measurements | 100x100 mm |
Measures | |
| Weight With Stand | 8.4 kg |
| Weight Without Stand | 5.3 kg |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .