Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
Lowest price for NEC NEC MultiSync M431-2 is £1,456.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | NEC NEC MultiSync M431-2 |
| Brand | NEC |
Product Properties | |
| Panel Type | IPS/PLS |
| Contrast | 8000 :1 |
| Horizontal Viewing Angle | 178.0 ° |
| Camera (built-in) | No |
| Type | Digital Signage |
| Release Year | 2025 |
| Colour | Black |
| Speakers | Yes |
| Picture-By-Picture | No |
| Screen Size | 43.0 " |
| Energy Class | G |
| Vertical Viewing Angle | 178.0 ° |
| Response Time | 8 ms |
| Adjustable Height | No |
| Response Time (Exact Value) | 8.0 ms |
| Resolution | 3840x2160 (4K) |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Brightness (Nits) | 500.0 cd/m2 |
| Colour Depth | 10 bit |
Picture | |
| HDR | Yes |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Features | |
| Tiltable | No |
| Swivel | No |
Display | |
| Touchscreen | No |
Design | |
| Pivot 90° | No |
| Curved Screen | No |
Power Supply | |
| Energy Consumption (Standby) | 0.5 W |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-01-15 |
Connections | |
|---|---|
| Headphone Out | Yes |
| USB | Yes |
| No. of USB (total) | 1 pcs |
| Number of DisplayPort | 2 pcs |
| Ethernet | Yes |
| DisplayPort Type | Standard |
| DVI Ports | No |
| VGA Ports | No |
| Thunderbolt | No |
| VGA | No |
| USB Type | USB-A |
| HDMI | Yes |
| HDMI Ports | 4 |
| DVI | No |
| DisplayPort | Yes |
| 3,5mm In (AUX) | No |
| Memory Card Reader | No |
Sustainability Information | |
| EPEAT Rating | No |
| TCO Certification | No |
Compatibility | |
| VESA-Mount | Yes |
| VESA-Measurements | 200x200 mm |
Measures | |
| Depth Without Stand | 6.26 cm |
| Width | 97.3 cm |
| Height Without Stand | 56.1 cm |
| Weight Without Stand | 13.9 kg |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .