Keep Out XGM27PROX+
Keep Out XGM27PROX+
Compare
1920x1080 (Full HD), IPS/PLS
Popularity
5050
in
Monitors
There are no shops that sell this product at the moment
Related products
We have picked out a selection of products that might interest you.
Product details
Features
Product
Product nameKeep Out XGM27PROX+
BrandKeep Out
Product Properties
IPS/PLS
Contrast1000 :1
Horizontal Viewing Angle178.0 °
Camera (built-in)No
TypeStandard
ColourBlack, Red
SpeakersYes
Nvidia G-sync, AMD Freesync
Picture-By-PictureNo
27.0 "
E
Vertical Viewing Angle178.0 °
1 ms
Adjustable HeightNo
1.0 ms
Resolution1920x1080 (Full HD)
360 Hz
400.0 cd/m2
Picture
HDRNo
Aspect Ratio16:9
Features
TiltableNo
SwivelNo
Display
TouchscreenNo
Design
No
Curved ScreenNo
Sustainability Information
EPEAT RatingNo
TCO CertificationNo
Power Supply
Energy Consumption (Standby)0.08 W
Connections
DisplayPort Version1.4
Headphone OutYes
USBYes
1 pcs
Number of DisplayPort2 pcs
EthernetNo
DisplayPort TypeStandard
No
ThunderboltNo
HDMI Version2.0
VGANo
USB TypeUSB-A
HDMIYes
2
DVINo
DisplayPortYes
3,5mm In (AUX)Yes
Memory Card ReaderNo
Compatibility
VESA-MountYes
VESA-Measurements100x100 mm