• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Optrex Multi Action Eye Wash 300ml

Optrex Multi Action Eye Wash 300ml

Compare
Eyewash

·

Popularity

3

in

Eyewash
From 3 payments of £2.43/mo. with
AD

From OnBuy

Optrex Multi Action, Eye Wash, 300 ml, for Gentle and Effective Relief, Itchy, Irritated, Tired, Uncomfortable Eyes, Easy to Use,

Free shipping, 2-6 days
£11.67

Pharmacy2u

Optrex Multi Action Eye Wash 300ml

Lowest price

·£2.99 shipping, 1-2 days
£7.30

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Scan Eye Wash Station Refill 500ml
-11%
Scan Eye Wash Station Refill 500ml
£3.99
£7.98/L
Théa Duo: 100ml & 100 cotton pads Blepharitis
Théa Duo: 100ml & 100 cotton pads Blepharitis
£12.69
Vizulize Eye Wash 300 ml
Vizulize Eye Wash 300 ml
£4.79
£15.97/L
Sterile Saline Pods Eye Wash 25 x 20 ml
Sterile Saline Pods Eye Wash 25 x 20 ml
£8.90
Plum BR 315 010 Neutralizing eye rinsing bottle pH Neutral
Plum BR 315 010 Neutralizing eye rinsing bottle pH Neutral
£17.41
£87.05/L
Plum Eyewash 500ml
-21%
Plum Eyewash 500ml
£16.45
£32.90/L
Saline Eye Wash Solution 500ml
Saline Eye Wash Solution 500ml
£4.59

Product details

Lowest price for Optrex Multi Action Eye Wash 300ml is £7.30. This is currently the cheapest offer among 7 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameOptrex Multi Action Eye Wash 300ml
BrandOptrex
TypeEyewash

Additional Info

Created at PriceRunner2025-01-30

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.