Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Presonus Eris E5 is £122.25. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Presonus Eris E5 |
| Brand | Presonus |
| Type | Studio Monitors |
Type | |
| Active | Yes |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Audio Features | |
| Frequency Response (min) | 53.0 Hz |
| Signal Separation | 2 Way |
| Sensitivity (dB) | 102 dB |
| Speaker Construction | Bass Reflex |
| Speaker Output (RMS) | 80.0 W |
| Frequency Response (max) | 22000.0 Hz |
Features | |
| App Control | No |
| Type of Amplifier | AB |
Connections | |
|---|---|
| Connections | 3.5 mm Jack, RCA (Line), RJ45 (LAN), XLR, 6.3 mm Jack, HDMI |
Wireless | |
| Bluetooth | No |
| AirPlay 2 | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
Measures | |
| Weight | 4.63 kg |
| Height | 26.0 cm |
| Depth | 19.5 cm |
| Width | 17.8 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2013-05-06 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .