Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Bluetooth
Lowest price for Edifier R1380DB is £95.00. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Edifier R1380DB |
| Brand | Edifier |
| Type | Computer Speakers |
Product Properties | |
| No. of Speakers | 2 pcs |
| Colour | Black, Brown |
Audio Features | |
| Frequency Response (min) | 55.0 Hz |
| Sensitivity (dB) | 85 dB |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
| Speaker Output (RMS) | 42.0 W |
Features | |
| Features | Remote Control |
| App Control | No |
| Smart Speaker | No |
| Physical Buttons | Bass, Treble, Volume |
Connections | |
| Outputs | Speaker Terminals |
| Memory Card Reader | No |
| Connections | Coaxial S/PDIF, Optical S/PDIF, RCA (Line), Speaker Connection |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth Codec | aptX |
| Bluetooth Version | 5.1 |
| Chromecast for Audio | No |
| NFC | No |
| AirPlay 2 | No |
| Wi-Fi | No |
| Spotify Connect | No |
| Bluetooth | Yes |
| AirPlay | No |
Measures | |
| Weight | 5.53 kg |
| Depth | 20.0 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Height | 24.1 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-11-23 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .