Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Bluetooth
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Sharp Sumobox CP-LS100 is £299.00. This is currently the cheapest offer among 6 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Sharp Sumobox CP-LS100 |
| Brand | Sharp |
| Type | PA Speakers |
Type | |
| Active | Yes |
| Portable | Yes |
Product Properties | |
| No. of Speakers | 1 pcs |
| Colour | Black |
Audio Features | |
| Sensitivity (dB) | 105 dB |
| Speaker Output (RMS) | 120.0 W |
Features | |
| Features | Power Bank, True Wireless Stereo (TWS) |
| Physical Buttons | Volume, Bass, Treble |
| App Control | Yes |
| Smart Speaker | No |
Connections | |
| Outputs | 6.3 mm Jack |
| Type of USB (not power supply) | USB A |
| Connections | 3.5 mm Jack, USB-A, 6.3 mm Jack, XLR/6.3 mm Jack Combo |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-06-17 |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Chromecast for Audio | No |
| NFC | No |
| Bluetooth | Yes |
| AirPlay 2 | No |
| Wi-Fi | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Power Source | |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Power Source | Battery |
| Battery Life | 10.0 h |
Measures | |
| Weight | 9.7 kg |
| Height | 63.0 cm |
| Depth | 26.8 cm |
| Width | 31.0 cm |
| Subwoofer Elements Size | 8.0 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .