Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for JBL Control 5 is £534.02. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | JBL Control 5 |
| Brand | JBL |
| Type | Studio Monitors |
Type | |
| Active | Yes |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Audio Features | |
| Signal Separation | 2 Way |
| Sensitivity (dB) | 89 dB |
| Impedance (max) | 4.0 ohm |
| Speaker Output (max peak) | 175.0 W |
Features | |
| App Control | No |
| Smart Speaker | No |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth | No |
| AirPlay 2 | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
Measures | |
| Height | 38.7 cm |
| Depth | 22.9 cm |
| Width | 25.1 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2009-09-23 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .