Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling ASUS ROG Flow Z13 GZ301ZC-PS73, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | ASUS ROG Flow Z13 GZ301ZC-PS73 |
| Brand | ASUS |
Product Properties | |
| Series | ASUS ROG |
| Release Year | 2022 |
| Colour | Black |
| Screen Size | 13.4 " |
| Numpad | No |
| Operating System | Windows |
| Windows Version | Windows 11 Home |
Camera | |
| Webcam Resolution | 720p (HD Ready) |
| Webcam | Yes |
Picture | |
| Aspect Ratio | 16:10 |
Features | |
| TPM 2.0 | Yes |
| Facial Recognition | No |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Convertible/Hybrid | Yes |
Connections | |
| Connections | USB-C, USB-A, 3.5 mm Jack |
| No. of USB-A | 1 pcs |
| No. of USB-C | 1 pcs |
Display | |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Screen Type | IPS |
| Screen Resolution | 1920x1200 |
| Touchscreen | Yes |
Memory | |
| RAM | 16 GB |
| Memory Type | LPDDR5 |
Graphics | |
| Graphics Card Nvidia | GeForce RTX 3050 |
| Graphic Card Memory Size | 4 GB |
| Dedicated Graphic Card | Yes |
Storage | |
|---|---|
| Memory Card Reader | Yes |
| Type of Memory Card | microSD |
| Hard Drive Type | SSD |
| SSD Size | 512 GB |
| Optical Drive | None |
Processor | |
| Processor Model | 12700H |
| Processor | Intel Core i7 |
| Processor Speed | 2.3 GHz |
| Processor Model | 12700H |
| Processor Cores | 14 |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| NFC | No |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Mobile Networks | No |
| WiDi | No |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| SIM-Card Slot | No |
Power Source | |
| Battery Technology | Li-Ion |
Measures | |
| Height | 1.2 cm |
| Depth | 20.4 cm |
| Width | 30.2 cm |
| Weight | 1.2 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-10-20 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .