Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling MSI Summit E13 Flip Evo A12MT-023, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | MSI Summit E13 Flip Evo A12MT-023 |
| Brand | MSI |
Product Properties | |
| Release Year | 2022 |
| Colour | Black |
| Screen Size | 13.4 " |
| Operating System | Windows |
| Windows Version | Windows 11 Pro |
Picture | |
| Aspect Ratio | 16:10 |
Camera | |
| Webcam Resolution | 720p (HD Ready) |
| Webcam | Yes |
Features | |
| TPM 2.0 | Yes |
| Facial Recognition | No |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Convertible/Hybrid | Yes |
Connections | |
| Connections | USB-C, USB-A, 3.5 mm Jack, HDMI |
| No. of USB-A | 1 pcs |
| No. of USB-C | 2 pcs |
Display | |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Screen Resolution | 1920x1200 |
| Touchscreen | Yes |
Storage | |
| Memory Card Reader | Yes |
| Type of Memory Card | microSD |
| Hard Drive Type | SSD |
| SSD Size | 1 TB |
| Optical Drive | None |
Memory | |
|---|---|
| RAM | 16 GB |
| Memory Type | LPDDR5 |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| NFC | No |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Mobile Networks | No |
| WiDi | No |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| SIM-Card Slot | No |
Processor | |
| Processor Model | 1280P |
| Processor | Intel Core i7 |
| Processor Speed | 3.6 GHz |
| Processor Model | 1280P |
| Processor Cores | 14 |
Graphics | |
| Graphics Card Intel | Iris Xe Graphic |
| Dedicated Graphic Card | No |
Measures | |
| Height | 1.5 cm |
| Depth | 22.2 cm |
| Width | 30.0 cm |
| Weight | 1.4 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-10-20 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .