Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Acer Aspire 1 14 Intel®, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Acer Aspire 1 14 Intel® |
| Brand | Acer |
Product Properties | |
| Series | Acer Aspire |
| Colour | Silver, Grey |
Camera | |
| Webcam | Yes |
Picture | |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Features | |
| TPM 2.0 | No |
| Fingerprint Reader | No |
| Convertible/Hybrid | No |
Connections | |
| Connections | RJ45 (LAN), USB-A, 3.5 mm Jack, HDMI |
| No. of USB-A | 2 pcs |
Display | |
| Touchscreen | No |
| Screen Surface | Matte |
Memory | |
| RAM | 4 GB |
Storage | |
|---|---|
| Optical Drive | None |
Processor | |
| Processor | Intel Celeron |
| Processor Speed | 1.1 GHz |
Graphics | |
| Dedicated Graphic Card | No |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| NFC | No |
| Mobile Networks | No |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| SIM-Card Slot | No |
Power Source | |
| Battery Technology | Li-Ion |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-11-17 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .