Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for HP ProBook 450 G10 967V4ET is £654.00. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Do you want to maximise your work hours throughout the day? If you use a laptop, you can keep working even if you're on a bus or a train. Also, if you're working from home, you can work from literally whichever room you want without limitations.
ProBook 450 G10 Core is a laptop with the Windows operative system. The RAM of this particular model amounts to 8 GB. More RAM allows your computer to handle its tasks faster.
To elevate the performance, the processor has multiple cores, which makes running multiple applications smooth. The CPU is one of the most important components of your computer, if you want a fast computer you need a powerful processor.
The computer has an integrated Iris Xe Graphic graphics card. Integrated cards are often slower than dedicated ones since it has no memory of its own. The internal hard drive is a 256 GB SSD drive.
ProBook 450 G10 Core costs £654 and is a top-ranked laptop as far as popularity goes on PriceRunner. It has a great average review of 4.6 out of 5, and its components make it a great purchase.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | HP ProBook 450 G10 967V4ET |
| Brand | HP |
Product Properties | |
| Series | HP ProBook |
| Colour | Silver |
| Screen Size | 15.6 " |
| Numpad | Yes |
| Operating System | Windows |
| Windows Version | Windows 11 Pro |
| Brightness (Nits) | 250.0 cd/m2 |
Camera | |
| Webcam Resolution | 720p (HD Ready) |
| Webcam | Yes |
Picture | |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Features | |
| TPM 2.0 | Yes |
| Facial Recognition | No |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Convertible/Hybrid | No |
Connections | |
| Connections | RJ45 (LAN), USB-C, USB-A, 3.5 mm Jack, HDMI |
| No. of USB-A | 2 pcs |
| No. of USB-C | 2 pcs |
Display | |
| Screen Type | IPS |
| Screen Resolution | 1920x1080 (Full HD) |
| Touchscreen | No |
| Screen Surface | Matte |
Memory | |
| RAM | 8 GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Number of RAM Slots | 2 |
Sustainability Information | |
| Sustainability Third-party Certifications | TCO |
Storage | |
|---|---|
| Memory Card Reader | No |
| Hard Drive Type | SSD |
| SSD Size | 256 GB |
| Optical Drive | None |
Processor | |
| Processor Model | 1335U |
| Processor | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 1.3 GHz |
| Processor Model | 1335U |
| Processor Cores | 10 |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| NFC | No |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Mobile Networks | No |
| WiDi | No |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| SIM-Card Slot | No |
Graphics | |
| Dedicated Graphic Card | No |
Power Source | |
| Battery Technology | Li-Ion |
Measures | |
| Height | 1.99 cm |
| Depth | 23.39 cm |
| Width | 35.94 cm |
| Weight | 1.79 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-01-17 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .